23.04.2022 Francis Gary Powers Junior - SLA Teplice

Letadlo
KLIKNUTÍM SE ODHLAŠ
Čára
Pozadí
Přejít na obsah
23. 04. 2022 - ŽATEC, FRANCIS GARY POWERS JUNIOR
BYLI JSME PŘI TOM
Na den 23. dubna 2022 uspořádali naši kamarádi z klubu Letci-Žatec velice zajímavou akci, měli jsme možnost potkat se s nejlepšími sportovními piloty, Československými kosmonauty, ale také s Francisem Gary Powersem juniorem, synem pilota špionážního letadla Lockheed U-2 "Dragon Lady", který byl dne 1. 5. 1960 sestřelen při svém špionážním letu nad Sovětským svazem.

Francis Gary Powers Junior je člověkem, který nejenže založil "Muzeum studené války v USA", ale je i bojovníkem proti studené válce vedené mezi národy, mezi státy. Na svých celosvětových akcích a besedách vypráví o příběhu svého otce a zejména o nesmyslnosti studené války, která nikomu nepřináší nic pozitivního, naopak národy rozděluje a krizi prohlubuje.
Gary Francis Powers
Gary Powers u ruského památníku
Prosinec 2017 Francis Gary Powers, Jr. vzdává úctu pilotovi MiGu Sergeji Safronovovi v ruském Jekatěrinburgu. Sergej Safronov byl zabit při výkonu služby sovětskou raketou, když se pokoušel sestřelit Garyho otce 1. května 1960 během incidentu U-2. (Fotograf Vladimir Zhabrikov © URA.RU
ČESKOSLOVENŠTÍ KOSMONAUTI
Michal Fulier
Michal Fulier
Oldřich Pelčák
Vladimír Remek
Vladimír Remek
Oldřich Pelčák
Ivan Bella
Ivan Bella
TI NEJ... SPORTOVNÍ PILOTI
Petr Kopfštein
Martin Šonka
Petr Jirmus
Martin Šonka
Petr Kopfštein
Petr Jirmus
Název společnosti
Čára
Návrat na obsah